Pozvánka na workshop „Vysokoškolské poradenství v ČR. Mezi strategií a realitou“

CSVŠ ve spolupráci s Nadací Friedricha Eberta si vás dovoluje srdečně pozvat na on-line workshop k představení nové studie Dr. Filipa Bláhy „Vysokoškolské poradenství v ČR. Mezi strategií a realitou“. Akce se uskuteční v úterý 5. dubna 2022 od 13:00 do 14:30 hod na platformě ZOOM. Po úvodním představení studie bude následovat diskuze k jejím závěrům.

Na workshop je třeba se předem registrovat ZDE, a to nejpozději do 31. března. Odkaz pro přihlášení do ZOOMu bude všem registrovaným zájemcům zaslán e-mailem nejpozději den před konáním akce.

Ilustrační foto, zdroj: Shutterstock.com

Anotace:  Studie vychází ze závěrů dvou mezinárodních workshopů, které CSVŠ uspořádalo v letech 2020 a 2021 ve spolupráci s Nadaci Friedrich Eberta. V centru zájmu studie stojí Strategický záměr ministerstva školství pro oblast vysokých škol na období od roku 2021, jehož cíle a priority jsou bez dobře nastaveného vysokoškolského poradenství jen stěží dosažitelné. Na dvou konkrétních případech – přechodu a psychologickém poradenství – studie přibližuje aktuální výzvy směrem k poradenské komunitě a také to, jak se na nich podepsala epidemie koronaviru. Poslední část je věnována otázce efektivního financování poradenských aktivit.

Spolupořadatel akce:  

Partner studie:

Mediální partner:

Kontakt

Centrum pro studium vysokého školství, v.v.i.

Jankovcova 933/63
170 00 Praha 7 – Holešovice

Tel.: 739 203 723
E-mail: csvs@csvs.cz

Mapa